Jarní ekologické aktivity na ZŠ Janovice

09.06.2014 14:32

Na začátku dubna byl odstartován soubor ekologických aktivit a prezentací naší školy. Začali jsme návštěvou ekologické konference v budově Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského. Žáci naší školy prezentovali téma Biodiverzita Janovic v podání Kateřiny Máchové ze 4. třídy, Dominika Vaška z 5. třídy, Pavla Bíny ze 7. třídy a Barbory Kotasové z 8. třídy. Po jejich krátké prezentaci, kde žáci představili svá témata a metodu badatelsky orientovaného vyučování, následovala prohlídka školy, kde si děti mohly prohlédnout chemické a biologické laboratoře. Na památku na tento den dostali všichni účastnický list a poukázku na nákup knih.

Zde je odkaz na video ze zmíněné akce:

https://www.youtube.com/watch?v=DN8QEKwj_EQ

Další zajímavou akcí byl projekt 1. ZŠ ve Frýdku-Místku na téma Zhodnocení odpadového materiálu ve výuce. Letošní rok byl ve znamení ohroženého podmořského světa, a tak jsme se chopili nám blízké problematiky mořských želv. Využili jsme písku, pilin, plastů od PET lahví, barev a tkanin a vytvořili obraz na toto téma. Této výtvarně-ekologické dílny se zúčastnily Kateřina Marková a Tereza Kolářová ze 7. třídy a Daniela Sysalová z 9. třídy.

V tomto školním roce byla poprvé vyhlášena cena GratiasTibi. Podrobnosti se dozvíte v připravovaném článku.

Zde je odkaz na video ze zmíněné akce:

https://www.gratiastibi.cz/cs/nominovane-projekty/pavlik-bina

https://www.youtube.com/watch?v=-8tGaCAXmBo&feature=youtu.be

Neposlední aktivitou, uskutečněnou v polovině května, byla exkurze na Dlouhé Stráně a Velké Losiny pro žáky 2. stupně. Tato exkurze se konala díky podpoře z projektu NatTech a žáci měli zdarma dopravu autobusem, oběd i vstupy do vodní elektrárny na Dlouhých Stráních, kde ve výšce 1 350 m žasli nad tímto vodním dílem, které bylo citlivě vsazeno do jesenické krajiny. Stejně tak se všichni mohli zamyslet nad historií výroby papíru, jeho využitím, zpracováním a nad tím, jak je důležité touto surovinou šetřit. Všichni hodnotíme tuto návštěvu obou míst jako přínosnou a inspirující pro výukové hodiny.

Na závěr bych ráda ještě zmínila aktivity v rámci dne Země. Naši žáci měli besedu o šelmách Beskyd a s panem Vařechou dělali průzkum potoku Říčka na 3 stanovištích v průběhu toku řeky. Odebrané vzorky nám ukáží stav znečištění kolem vody a budou sloužit jako srovnání pro podzimní druhé pozorování. Touto cestou děkujeme panu Vařechovi za obětavou pomoc a spolupráci. O výsledcích budeme informovat koncem podzimu.

Fotogalerie

Připravila Mgr. Monika Olšáková


Vytvořte si www stránky zdarma! Webnode